Eco Design

Bądź ECO w swoim wnętrzu!

Rośliny wprowadzają nas w dobry nastrój, wytwarzają pozytywną energię i ożywiają wnętrza. Zwykły bukiet kwiatów w dobranym wazonie może zmienić charakter pomieszczenia. Jednak styl eco to nie tylko żywe rośliny, ale także nawiązanie do natury oraz przede wszystkim –  dbanie o środowisko.

Meble wykonanie z produktów naturalnych lub przetworzonych są trwałe i wyprodukowane w trosce o środowisko. Nie zawierają substancji szkodliwych i trujących.

Na rynku pojawia się coraz więcej firm zajmujących się sprzedażą mebli ekologicznych np. wykonanych z kartonu, którego surowcem do produkcji jest makulatura. Ekologiczne meble nie muszą być nudne i ponure, wręcz przeciwnie, na rynku dostępne są produkty, które wyróżniają się kolorem i designem na wysokim poziomie.

kartonowa komodaeco chair

W ekologicznych wnętrzach króluje drewno rodzimego pochodzenia, brązy, beże, biel i zieleń. Niezwykłym dodatkiem dekoracyjnym jest " green wall" czyli ściana pokryta roślinami z systemem nawadniającym w środku, to sposób na ożywienie nie tylko elewacji budynku ale także wnętrza biura czy restauracji.

Posadzenie roślinności w różnych kolorach i fakturach daje równorzędny efekt z dziełem sztuki.
Oryginalny pomysł na wnętrze restauracji o charakterze eco.  

planowall21 

eco design

Projekt wnętrza biura nie musi a nawet nie powinien być szary i monotonny.
W końcu w pracy spędzamy większość dnia. Niewielki zabieg, a jaki daje pozytywny efekt.  

    eco wall


Zdjęcia pochodzą z: digsdigs, thisnext, barracuda-design, decodir, foodrepublic.